U sklopu projekta MITSKI PARK financiranog u okviru programa INTERREG V – A Slovenija – Hrvatska 2014. – 2020., dana 23. listopada 2018. održan je inicijalni (kick-off) sastanak svih projektnih partnera.

U prostoru općine Hrpelje-Kozina, okupili su se predstavnici svih projektnih partnera: Občina Hrpelje – Kozina (vodeći partner), Općina Mošćenička Draga, Sveučilište u Rijeci, Fakultet za menadžment u turizmu  i ugostiteljstvu, Visokošolsko središče Sežana d.o.o., Univerza na Primorskem, TZ Mošćenička Draga, Arhej d.o.o., arheološke raziskave in druge intelektualne storitve, a sastanak su vodile predstavnice vodećeg partnera.

U ime Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu Sveučilišta u Rijeci, sastanku su nazočile dr. sc. Jelena Đurkin i doc. dr. sc. Elena Rudan.

Nakon sastanka uslijedila je konferencija za novinare koju je vodila županica općine Hrpelje-Kozina Saša Likavec Svetelšek.

2018 mitski park 1