Poštovani,

Obavještavam Vas da je natječaj za Erasmus stručnu praksu produljen do 1. svibnja 2020.

Natječaj za studijski boravak neće se produljivati, već će se ponoviti za mobilnosti u ljetnom semestru.

Za dodatna pitanja:

Sveučilišta u Rijeci
Trg braće Mažuranića 10, 51000 Rijeka

Ured za međunarodnu mobilnost / Erasmus

Tel: ++385 51 584 840

Sveučilište u Rijeci objavljuje Natječaj za izbor studenata kojima će se dodijeliti financijska potpora radi obavljanja stručne prakse ili  za studijski boravak na inozemnim ustanovama u akademskoj godini 2020/2021.

U sklopu informativnih aktivnosti povodom Erasmus natječaja za mobilnosti studenata u akademskoj godini 2020/2021., Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu organizira Info dan o Erasmus + program mobilnosti. Info dan namijenjen je studentima koji su zainteresirani za prijavu na mobilnost u zimskom ili ljetnome semestru 2020/2021.

Info dan će se održati:

OPATIJA - PONEDELJAK, 9.03.2020 u 13.30 sati u dv. 1  (nije potrebna posebna prijava)

ZABOK - ČETVRTAK, 12.03.2020 u  14.30 sati u dv 1 (desno) (prijave se primaju do 10.03. na email: Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite.)

Molimo sve zainteresirane studente da prouče dokumentaciju te pripreme konkretna pitanja za Erasmus koordinatora:

Obzirom da je nakon provedenih Erasmus natječaja za studentsku mobilnost u 2019./2020. ostalo neutrošenih sredstava, Sveučilište u Rijeci ima trajno otvoren natječaj za mobilnosti u svrhu Erasmus stručne prakse (https://uniri.hr/o-sveucilistu/medunarodna-suradnja-i-erasmus/natjecaji-za-studente/).

U utorak, 19.11.2019 od 10.00 do 12.00 u prizemlju fakulteta UNIRI Ured za mobilnost održati će Erasmus info dan na kojemu studenti mogu saznati informacije za stručnu praksu, za koju je trenutno trajno otvoren natječaj.

Detaljne informacije o postupku prijave mobilnost na FMTU pogledati: https://www.fthm.uniri.hr/medunarodna-suradnja/odlazna-mobilnost/studenti-erasmus.

Za detaljnija pojašnjenja postupka prijave na mobilnost javiti se izv. prof. dr. sc. Goranu Karanoviću.

Ured za međunarodnu mobilnost Sveučilišta u Rijeci je 2. listopada 2019. u zgradi Građevinskoga fakulteta organizirao Dan dobrodošlice (Erasmus Welcome Day) za dolazne Erasmus studente koji su došli na studijski boravak na naše Sveučilište. Ovo je deveta godina zaredom kako Sveučilište u Rijeci ugošćuje strane studente.

U zimskom semestru 2019./2020. na Sveučilištu u Rijeci studirat će 143 Erasmus studenta na 11 sastavnica. Ponosni smo što možemo istaknuti da će najveći broj dolaznih studenata, njih čak 39, studirati upravo na našem Fakultetu – Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu.

Detaljnije: https://uniri.hr/vijesti/welcome-day-za-dolazne-erasmus-studente/

viber image 2019 10 01 13 45 57

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu član je CEEPUSOVE-ovih mreže Amadeus koju koordinira WU Wien (Austrija) i „Education without frontiers“, koju koordinira University of Applied Sciences Burgenland (Austrija). U skupu navedenih mreža (network mobility) Fakultet je osigurao sljedeće kvote odlaznu mobilnost FMTU nastavnoga osoblja za akademsku godinu 2019/2020:

• University of Sarajevo, School of Economics and Business, BIH (1 nastavnik/suradnik)
  • Cracow University of Economics, Faculty of Economics and International Relations, Poland (1 nastavnik/suradnik)
  • Warsaw School of Economics, Collegium of World Economy, Institute of International Management and Marketing, Poland (1 nastavnik/suradnik)
  • University of Belgrade, Faculty of Economics, Business Economics and Management, Serbia (1 nastavnik/suradnik)

Tim povodom otvara se POZIV ZA PRIJAVU FMTU NASTAVNOGA OSOBLJA NA MOBILNOST U OKVIRU CEEPUS PROGRAMA MOBILNOSTI U AKADEMSKOJ GODINI 2019./2020..

Tekst Poziva

Prijavni obrazac (Application form)

Suglasnost dekanice - draft