Ured za međunarodnu mobilnost Sveučilišta u Rijeci je 2. listopada 2019. u zgradi Građevinskoga fakulteta organizirao Dan dobrodošlice (Erasmus Welcome Day) za dolazne Erasmus studente koji su došli na studijski boravak na naše Sveučilište. Ovo je deveta godina zaredom kako Sveučilište u Rijeci ugošćuje strane studente.

U zimskom semestru 2019./2020. na Sveučilištu u Rijeci studirat će 143 Erasmus studenta na 11 sastavnica. Ponosni smo što možemo istaknuti da će najveći broj dolaznih studenata, njih čak 39, studirati upravo na našem Fakultetu – Fakultetu za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu.

Detaljnije: https://uniri.hr/vijesti/welcome-day-za-dolazne-erasmus-studente/

viber image 2019 10 01 13 45 57

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu član je CEEPUSOVE-ovih mreže Amadeus koju koordinira WU Wien (Austrija) i „Education without frontiers“, koju koordinira University of Applied Sciences Burgenland (Austrija). U skupu navedenih mreža (network mobility) Fakultet je osigurao sljedeće kvote odlaznu mobilnost FMTU nastavnoga osoblja za akademsku godinu 2019/2020:

• University of Sarajevo, School of Economics and Business, BIH (1 nastavnik/suradnik)
  • Cracow University of Economics, Faculty of Economics and International Relations, Poland (1 nastavnik/suradnik)
  • Warsaw School of Economics, Collegium of World Economy, Institute of International Management and Marketing, Poland (1 nastavnik/suradnik)
  • University of Belgrade, Faculty of Economics, Business Economics and Management, Serbia (1 nastavnik/suradnik)

Tim povodom otvara se POZIV ZA PRIJAVU FMTU NASTAVNOGA OSOBLJA NA MOBILNOST U OKVIRU CEEPUS PROGRAMA MOBILNOSTI U AKADEMSKOJ GODINI 2019./2020..

Tekst Poziva

Prijavni obrazac (Application form)

Suglasnost dekanice - draft

U sklopu prvoga kruga prijava za CEEPUS mobilnost ostala je neiskorištena kvota za studentsku mobilnost prema University of Economics in Bratislava, Slovačka.

Rok za priijavuje stoga produžen do 23.10.2019 u 12.00 sati.

Napomena: ostale kvote iz natječaja su popunjene!

________________________________________________________________________________________

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu član je CEEPUSOVE-ove mreže "Amadesu", koju koordinira WU Wiena (Austrija) i „Education without frontiers", koju koordinira University of Applied Sciences Burgenland (Austrija). U skupu navedenih mreža otvorene su prijave na FMTU za sljedeće stipendije studenata za akademsku godinu 2019./2020. (LJETNI SEMESTAR) .

PRIJAVE SE PRIMAJU od ponedjeljka, 7.10.2019 do nedjelje, 13.10.2019.

Detaljnije:

Tekst Natječaja - CEEPUS 2019_2020

Application form

Izjava - samo za studente koji su u 2019/2020 dobili Erasmus stipendiju

Na Fakultetu se po drugi puta od 15. do 19. srpnja 2019. godine organizira ljetna škola ELESS 2019 – European Law and Economy Summer School. Ljetna škola organizirana je u suradnji Pravnog fakulteta Sveučilišta u Rijeci te Fakulteta za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu a uz potporu Zaklade Hanns-Seidel. Riječ je o programu cjeloživotnog obrazovanja nastalom u suradnji dvije sastavnice Sveučilišta u Rijeci te uključuje interdisciplinarni pristup proučavanju Europske unije u području prava i ekonomije.

U sklopu aktivnosti usmjerenih na promociju mobilnosti i internacionalizacije Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu organizirao je  „INTERNATIONAL WEEK AT FACULTY OF TOURISM AND HOSPITALITY MANAGEMENT, UNIVERSITY OF RIJEKA, CROATIA“ u razdoblju od 13.05 – 17.05.2019.

International wee 2019International week otvorila je dekanica prof. dr. sc. Dora Smolčić Jurdana i prodekanica za međunarodnu suradnju izv. prof. dr. sc. Kristina Črnjar koje su sudionike upoznale sa specifičnim aktivnostima koje provodi Sveučilište i Fakultet u sklopu internacionalizacije. Prof. dr. sc. Helga Maškarin Ribarić, prodekanica za znanstvenu i stručnu djelatnost predstavila je istraživačke i projektne aktivnosti Fakulteta. U sklopu International weeka izv. prof. dr. sc. Kristina Črnjar, CEEPUS koordinatorica održala je prezentaciju na temu „Studding, learning and researching in Central European universities through CEEPUS mobility program“ s ciljem informiranja studenta o mogućnostima studiranja na partnerskim institucijama u Europi. Krajem tjedna sudionici su sudjelovali na petoj znanstvenoj konferenciji „Tourism in Southern and Eastern Europe - Creating Innovative Tourism Experiences - The Way to Extend the Tourist Season” čiji je organizator Fakultet.

Mobilnost nastavnog i nenastavnoga osoblja prvenstvo se realizira u svrhu održavanja nastave i stručnoga usavršavanja. Fakultet međunarodnoj dolaznoj i odlaznoj mobilnosti nastavnika pridaje veliku važnost. Osim što pozitivno utječe na razvoj karijere te omogućuje stjecanje novih vještina, znanja i kompetencija nastavnika, mobilnost doprinosi boljem međukulturalnom razumijevanju i stvaranju mreža koje će biti temelj buduće suradnje u istraživanjima, projektima, programima i dr.

Fakultet je posjetilo dvanaest nastavnika i suradnika s partnerskih institucija kroz Erasmus+ i Ceepus programe mobilnost. Kroz tjedan dana studenti su imali priliku poslušati 18 predavanja aktualnih tema kao što su to: Managing organisation through communities of practice, Gender issues in tourism, Potential of cultural tourism in the Czech Republic - UNESCO  tangible and intangible heritage, International investment in the tourism sector, Machine learning methods for tourism-oriented econometrics analysis, Sport tourism and regeneration i dr. U aktivnostima u sklopu International weeka sudjelovalo je i  37 stranih studenata koji u ljetnome semestru studiraju na Fakultetu a dolaze iz Rumunjske, Španjolske, Slovačke, Češke, Njemačke, Grčke, Italije, Finske, Litve, Bugarske, Mađarske i drugih zemalja.