Sveučilište u Rijeci objavljuje Natječaj za izbor studenata kojima će se dodijeliti financijska potpora radi obavljanja stručne prakse ili  za studijski boravak na inozemnim ustanovama u akademskoj godini 2019./2020. ukoliko Agencija za mobilnost i programe EU dodijeli Sveučilištu u Rijeci financijsku potporu za realizaciju Erasmus programa u 2019./2020.

U sklopu informativnih aktivnosti povodom Erasmus natječaja za mobilnosti studenata u akademskoj godini 2019/2020., Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu organizira Info dan o Erasmus + program mobilnosti. Info dan namijenjen je studentima koji su zainteresirani za prijavu na mobilnost u zimskom ili ljetnome semestru 2019/2020.

Svake godine se 27. rujna pod okriljem UNWTO-a (Svjetske turističke organizacije) diljem svijeta obilježava Svjetski dan turizma (World Tourism Day). Datum obilježavanja odabran je prema danu kada je usvojen Statut UNWTO-a 1970. godine, što predstavlja svojevrsnu prekretnicu u povijesti turizma u svijetu.

Fakultet je prepoznao važnost internacionalizacije institucija visokoga obrazovanja pa se posebna pozornost posvećuje programima mobilnosti studenata. U sklopu Erasmus+, Ceepus i drugih programa mobilnosti u zimskome semestru 2018. godine na FMTU boravi dvadesetčetiri studenata koji dolaze prvenstveno iz Finske, Poljske, Španjolske, Portugala, Velike Britanije, Latvije, Slovačke, Bugarske, Švedske,  Italije, Njemačke i dr. Fakultet tradicionalno prvi dan nastave organizira za strane studente dan dobrodošlice (Welcome day) na kojem studenti dobiju detaljne informacije o različitim aspektima studiranja na FMTU i Sveučilištu u Rijeci.

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu član je CEEPUSOVE-ove mreže Amadesu, koju koordinira WU Wiena (Austrija) i „Education without frontiers", koju koordinira University of Applied Sciences Burgenland (Austrija).

U skupu navedenih mreža otvorene su prijave na FMTU za sljedeće stipendije studenata za akademsku godinu 2018./2019. (LJETNI SEMESTAR) . Pod studijskim boravkom smatra se odlazna mobilnost koja podrazumijeva da student upiše, sluša i polaže kolegije na stranoj instituciji.

PRIJAVE SE PRIMAJU od ponedjeljka, 3.09.2018 do nedjelje, 9.09.2018.

Tekst natječaja - studenti 2018-2019studenti 2018-2019

APPLICATION FORM - CEEPUS studenti 2018-2019

Izjava - stipendija 2018-2019

U sklopu Ceepus i Erasmus+ programa mobilnost na našemu fakultetu borave  nastavnici koji će održati otvorena predavanja za sve zainteresirane.

• SNEŽANA BILIĆ, Associate professor, Dean. International Balkan University, Faculty of Economics and Administrative Studies, Skopje, Macedonia. Održati će otvoreno predavanje na temu „Pet koraka vodstva - koji je najopasniji korak?" (utorak, 5.06.2018 u 11.30 sati dv. 6)
  • MAKEDONKA DIMITROVA, Assistant Lecturer. University American College Skopje, Macedonia. Održati će otvoreno predavanje na temu „Innovation in Hospitality Industry" (srijeda, 6.06.2018 u 11.30 sati dv. 6)