Opatija je prva turistička destinacija na svijetu koja postaje Free Reading Zone

U Opatiji je 27.9.2017. svečano lansiran projekt Opatija Reads kojim Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu ove godine obilježava Svjetski dan turizma. Opatija, njezini turisti, posjetitelji i stanovnici od 27. rujna do 12. listopada na poklon su dobili virtualnu knjižnicu.

Opatija je tako postala prva turistička destinacija u svijetu kao zona slobodnog čitanja (Free Reading Zone, FREZ), a FMTU je prvi fakultet u Hrvatskoj koji ponosno ističe FREZ logo na zgradi fakulteta i svim studentima i posjetiteljima omogućuje besplatno čitanje knjiga.

Svi koji se u naredna dva tjedna zateknu na području Opatije mogu čitati najnovije knjige svjetskih poznatih izdavača, na stranim i na hrvatskom jeziku.

Sve što korisnici trebaju napraviti je skinuti aplikaciju OPATIJA READS za Android, iOS ili Windows pametne telefone i tablete.

Knjižnici se može pristupiti i putem stranice https://opatijareads.odilotk.es

frez1