Sporazum o suradnji FMTU-a, Arhitektonskog fakulteta u Zagrebu i Zavoda za prostorno uređenje PGŽ-a

Fakultet za menadžment u turizmu i ugostiteljstvu, Arhitektonski fakultet u Zagrebu i Zavod za prostorno uređenje PGŽ-a sklopili su 28. siječnja 2016. g. sporazum o suradnji triju ustanova.

Načela suradnje temelje se na projektima istraživanja, razvoja i obrazovanja iz područja djelokruga interesa i predstavljaju realizaciju strateškoga opredjeljenja akademske zajednice da bude aktivan partner lokalnoj zajednici i njenim institucijama na razvojnim planovima i programima lokalne i regionalne razine.

Dekanica Fakulteta prof. dr. sc. Dora Smolčić Jurdana istaknula je da planiranje prostora itekako djeluje na konkurentnost turističkih destinacija i kako će prva aktivnost biti formiranje programa edukacije iz područja upravljanja i oblikovanja prostora kao značajnog i limitirajućeg resursa turističkog razvoja, a dekan prof. dr. sc. Boris Koružnjak dodao da su prednosti suradnje u mogućnosti zajedničkog nastupa.