Objavljen SJR za 2016.

SJR je Scopusov metrički pokazatelj koji mjeri odjek, utjecaj ili prestiž časopisa. Za razliku od WOS-ovog Impact factora koji u obzir uzima dvogodišnji vremenski okvir, SJR u obzir uzima trogodišnji vremenski okvir.

Od 140 indeksiranih hrvatskih časopisa izdvajam, prema opadajućoj vrijednosti SJR-a, njih nekoliko interesantnih za područja izučavanja našeg Fakulteta, zajedno s pripadajućim kvartilima:

Food technology and biotechnology Q2
Naše more Q2
Mljekarstvo Q3
Management Q3
Promet Q3
Tourism Q4
Tourism and hospitality management Q4
Pomorstvo Q3
Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci Q3
Croatian economic survey Q3
Ekonomski pregled Q4
Tržište Q4
Informatologia Q4
Privredna kretanja i ekonomska politika Q4

Ukoliko pretražujemo prema području „Business, management and accounting“ i kategoriji „Tourism, leisure and hospitality management“, bez odabira zemlje, na popisu je 80 časopisa, uključujući i naš THM na 71. mjestu.

Od ostalih časopisa izdvajamo:

Journal of travel research, Tourism management, Annals of tourism research, Cornell hospitality quarterly, International journal of hospitality management – na prvih 5 mjesta,

zatim Journal of sustainable tourism na 8., Current issues in tourism na 14., Tourism management perspectives na 21., Journal of vacation marketing na 24., Tourism economics na 28., Event management na 44.,  …

Pretražujte prema različitim kriterijima i uspoređujte časopise na: