Poziv na Zelenu čistku

Poštovani kolege studenti,

ususret domaćinstvu Europskih sveučilišnih igara, g. rektor i g. gradonačelnik pozivaju Vas da se odazovete akciji Zelena čistka koja će usprkos odgode u nekoliko navrata, naposlijetku ipak biti održana ovu subotu, 18. lipnja 2016. s početkom u 9 sati u Kampusu Sveučilišta u Rijeci. Grad Rijeka i KD Čistoća već su pregledali lokaciju i utvrdili zone na kojima će djelovati grupe volontera za čišćenje. Potrebno je uzeti prikladnu obuću, a vremenska prognoza obećava stabilno i lijepo vrijeme.

Gospodin rektor upućuje Vam zamolbu i poziv da se pridružite ovoj akciji i dadete svoj doprinos.

Budite dio ove hvalevrijedne eko akcije!

Zelena Čistka

Apel studentima za izbore- Studentski izbori 2016.

Poštovani kolege i kolegice,

kao što ste mogli i primjetiti, posljednjih su se tjedana aktivno odvijali izbori za sve studente koji bi htjeli postati članovima Studentskog zbora na bazi sastavnica Sveučilišta u Rijeci.
Nekolicina naših studenata marljivo je prikupljava sve potrebne potpise i dokumente kako bi upravo oni postali članom Studentskog zbora FMTU.
Naime, u srijedu 25. svibnja 2016. na prostoru zgrade Fakulteta, održati će se javni izbori na kojem ćete moći glasati za kandidate koje želite da Vas predstavljaju u Studentskom zboru.
Kandidati pokrivaju izborne jedinice preddiplomskog i diplomskog sveučilišnog studija, a na slikama možete vidjeti tko su oni. Također, podržite i svojeg kolegu s 1. godine Brunu Marasovića kao kandidata na bazi Sveučilišta!

Molim Vas da još jednom budete kolegijalni i odazovete se našem apelu! Ne iziskuje puno truda i vremena, a kandidatima bi mnogo značilo. :)

Unaprijed Vam puno hvala, te se nadamo što većem odazivu.

kruna1

kruna2

Vaš Studentski zbor FMTU

Poziv na volontiranje - sportski event

Poštovani kolege studenti,

pozivamo Vas da ove subote 14. svibnja 2016. prisustvujete na sportskom događaju "MALE IGRE" kao volonter!

• Događaj: MALE IGRE
  • Mjesto događaja: Slatina u Opatiji; u slučaju kiše – Sportska dvorana Marino Cvetković
  • Vrijeme održavanja 10-12 sati (studenti bi trebali doći u 8 sati radi pripreme samog događaja)
  • Natjecatelji: djeca s područja Opatije i Rijeke – uzrast 6-10 godina
  • Sudionici u programu: gradonačelnik Opatije g. Dujmić, dogradonačelnik Opatije g. Kirigin, uzvanici iz Grada Rijeke te predstavnici Europskih sveučilišnih igara i Sveučilišta
Ukoliko ste zainteresirani za druženje s kolegama i pomoć u organizaciji i provedbi ovog natjecanja, prijavite se na mail Ova e-mail adresa je zaštićena od spambota. Potrebno je omogućiti JavaScript da je vidite. kolegici Dori Župan. Uz prijavu navedite i broj mobitela.

Vaš Studentski zbor FMTU

Treći studentski dan - STO 2016.

Poštovani kolege studenti,

u petak 22. travnja 2016. održati će se Studentski dan suvremene tehnologije u obrazovanju - STO 2016.. Organizira se od strane CARNet-a, Učiteljskog fakulteta te Filozofskog fakulteta u Rijeci koji rado pozivaju sve studente Sveučilišta u Rijeci da se upoznaju s programom i prijave. Događanje STO 2016. prilika je svim studentima da se tijekom jednog dana kroz niz praktičnih radionica i demonstracija upoznaju s različitim oblicima primjene informacijsko-komunikacijske tehnologije.
Dodatne informacije možete pronaći na službenoj stranici STO 2016, dok prijave za željene programe možete ispuniti ovdje.

STO 2016

11. Međunarodna ekološka akcija EKO KUPA

EKO KUPA 1

Dana 02. travnja 2016. godine, organizirana je još jedna Međunarodna ekološka akcija na rijeci Kupi tzv. "Eko-Kupa". Iako je ovo već njezina jedanaesta godina, za studente FMTU-a bila je prva godina sudjelovanja zahvaljujući organizaciji Studentskog zbora FMTU, te smo uz pomoć više osnovnih i srednjih škola postigli zacrtani cilj - očistiti obalu i obližnje područje važne hrvatske rijeke Kupe.
Ova eko akcija se simbolično održava u travnju, povodom Dana vode 22. ožujka te Dana planeta zemlje 22. travnja, kako bi se podigla svijest ne samo o važnosti svjetskih voda i njihovom očuvanju, nego i o velikom značaju smanjenja zagađenja okoliša i prirode koja nas okružuje.
Pod organizacijom udruge "Kupa" iz mjesta Brod na Kupi, uspjeli su se ujediniti učenici i studenti hrvatskih i slovenskih škola i fakulteta. I ove godine okupilo se više od 300 ljudi, a u prilog tomu da je akcija bila uspješna pokazuju i velike količine sakupljenog smeća nemarno bačene i ostavljene kao zagađivači okoliša.
Naravno, većina smeća je nažalost bila teško dohvatljiva i pristupačna, te je tako velik dio srednjoškolaca i studenata čistio obale rijeke iz raft čamca. No ovaj spoj raftinga i eko akcije ne bi u potpunosti bio moguć da svoj velik doprinos akciji nisu pridonijeli "Gorski tok" i "Rasta" iz Broda na Kupi, koji su nam dali svu potrebnu opremu kako bi se mogli spustiti tokom rijeke i pritom izvršiti početni cilj. Nakon pune vreće prikupljenog smeća i spuštanjem do cilja u raft čamcu, za sve vrijedne sudionike organiziran je bio ručak u OŠ "Fran Krsto Frankopan" u Brodu na Kupi, koji je kasnije bio popračen rekreacijom, druženjem u prirodi te podijelom zahvalnica svim marljivim volonterima.
Budući da je dan bio sunčan i topao, posjetili smo i Delnice u kojima se taj dan održao i Proljetni sajam, te smo uz posjet njemu obišli i park kralja Tomislava. Nakon dugog dana druženja u prirodi i marljivom volontiranju u svrhu poboljšanja kvalitete našeg okoliša, uputili smo se za Rijeku i Iku.
Ovakav ekološko osviješteni sportsko-rekreacijski dan trebao bi se češće organizirati i događati, kako bi naši studenti (naročito studenti smjera Menadžment održivog razvoja) iz prve ruke vidjeli i djelovali u svrhu bolje ekološke budućnosti.
Putem više objava na izlet su bili pozvani svi studenti našeg fakulteta, a ukoliko se ovaj put ipak niste stigli prijaviti, preporučamo vam da redovito pratite objave Studentskog zbora FMTU na web stranici našeg fakulteta, te na našoj Facebook stranici.

EKO KUPA 2
EKO KUPA 4