NEW YORK TIMES

Obavještavamo korisnike da je Scientific Knowledge Services do kraja travnja s fakultetskih računala omogućio pristup New York Times-u.

Dostupni su članci izdani od 1851. do danas.

Radionica travanj 2017.

Podsjećamo korisnike da će se u srijedu, 05. travnja 2017., u 16.30 sati u računalnoj učionici (prizemlje FMTU) održati kratka radionica pretraživanja izvora informacija. Vidimo se!

JSTOR e-knjige u otvorenom pristupu

Na bazi JSTOR u otvorenom pristupu dostupno je više od 500 e-knjiga.

Naslovi su dani na korištenje pod Creative Commons licencama, slobodni su za preuzimanje te ne sadržavaju DRM ograničenja u pogledu preuzimanja cjelovitog sadržaja kao ni ispisa istog.

Preuzmite popis dostupnih naslova, a detaljnije informacije možete pročitati ovdje.

CORE

CORE je koristan izvor informacija u otvorenom pristupu. Agregira podatke iz repozitorija i znanstvenih časopisa iz cijelog svijeta i omogućava besplatan i neograničen pristup svima.

Pretražite na https://core.ac.uk/

Poziv na predavanje

Pozivamo vas na predavanje

PUT DO IZGARANJA NA POSLU POPLOČEN JE DOBRIM NAMJERAMA

Mlada doktorica psihologije Sanja Bradić pokušat će odgovoriti na pitanja kao što su:

Jesu li stres i njegove popratne pojave poput burnouta postale previše trendy u znanstvenom i svakodnevnom psihologiziranju zanemarujući neminovnost stresnih doživljaja u našem životu? Jesmo li zaboravili probleme prevesti u izazove? Jesmo li doživjeli neke znakove burnouta iako smo sve napravili kako treba i kako se od nas očekuje? Zanemarujemo li njegove moguće štetne posljedice sve dok ih ne doživimo na vlastitoj koži?

Radujemo se vašem dolasku!

Vijećnica Fakulteta, utorak 7.3.2017. u 12 sati

IOH - EMSS

Podsjećamo korisnike da je Institute of Hospitality - Surrey, omogućio besplatan pristup svom informacijskom servisu EMSS – Education Membership Scheme Students (pogledajte na popisu baza podataka naše knjižnice). EMSS nudi kolekciju elektroničkih časopisa (npr. Cornell Hospitality Quaterly, International Journal of Contemporary Hospitality Management, Journal of Marketing Research itd.) i oko 400 e-knjiga iz područja hotelijerstva i turizma.

Za pristup bazi potrebno je otvoriti korisnički račun. Početno korisničko ime i zaporku možete dobiti u Knjižnici. Nakon što se logirate putem dobivenih korisničkih podataka, potrebno je ispuniti formular. Upišite fakultetsku e-mail adresu jer će vas tako sustav prepoznati kao dio našeg fakulteta. Nakon nekoliko dana, od Instituta ćete dobiti novu zaporku s kojom ćete se prijavljivati svaki naredni put. Savjetujemo vam da se registrirate jer ovoj bazi možete pristupiti i od kuće.

Osim što imate pristup e-knjigama, mejlom ćete dobivati informacije o webinarima koje možete besplatno pratiti, ali i o drugim aktivnostima Instituta te raznim drugim pogodnostima.

Dodatne materijale pogledajte u prilogu:

Audio Books App Guide.pdf

EBOOKS GUIDE.pdf

EBOOKSQA.pdf

EBSCOebooksAPP.pdf

Searching the e-Journalsguide.pdf

Radionica ožujak 2017.

Podsjećamo korisnike da će se u srijedu, 01. ožujka 2017., u 16.30 sati u računalnoj učionici (prizemlje FMTU) održati kratka radionica pretraživanja izvora informacija. Vidimo se!