Radno vrijeme u srpnju i kolovozu 2017.

Obavještavamo korisnike da će tijekom srpnja i kolovoza Knjižnica biti otvorena prema sljedećem rasporedu:

do 21.07.2017. Knjižnica će biti otvorena od 08,00 do 20,00 sati,

od 24.07. -  28. 07.2017. Knjižnica će biti otvorena od 07,30 do 15,30 sati,

od 31.07. -  25.08.2017. Knjižnica će biti zatvorena,

od 28.08. – 01.09.2017. Knjižnica će biti otvorena od 07,30 do 15,30 sati.

Od 04.09.2017. Knjižnica će biti otvorena prema redovnom radnom vremenu od 08,00 do 20,00 sati.

Objavljen SJR za 2016.

SJR je Scopusov metrički pokazatelj koji mjeri odjek, utjecaj ili prestiž časopisa. Za razliku od WOS-ovog Impact factora koji u obzir uzima dvogodišnji vremenski okvir, SJR u obzir uzima trogodišnji vremenski okvir.

Od 140 indeksiranih hrvatskih časopisa izdvajam, prema opadajućoj vrijednosti SJR-a, njih nekoliko interesantnih za područja izučavanja našeg Fakulteta, zajedno s pripadajućim kvartilima:

Food technology and biotechnology Q2
Naše more Q2
Mljekarstvo Q3
Management Q3
Promet Q3
Tourism Q4
Tourism and hospitality management Q4
Pomorstvo Q3
Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci Q3
Croatian economic survey Q3
Ekonomski pregled Q4
Tržište Q4
Informatologia Q4
Privredna kretanja i ekonomska politika Q4

Ukoliko pretražujemo prema području „Business, management and accounting“ i kategoriji „Tourism, leisure and hospitality management“, bez odabira zemlje, na popisu je 80 časopisa, uključujući i naš THM na 71. mjestu.

Od ostalih časopisa izdvajamo:

Journal of travel research, Tourism management, Annals of tourism research, Cornell hospitality quarterly, International journal of hospitality management – na prvih 5 mjesta,

zatim Journal of sustainable tourism na 8., Current issues in tourism na 14., Tourism management perspectives na 21., Journal of vacation marketing na 24., Tourism economics na 28., Event management na 44.,  …

Pretražujte prema različitim kriterijima i uspoređujte časopise na:

Objavljen JCR za 2016.

Clarivate Analytics, koji je kupio Thomson Reuters, objavio je Journal Citation Report za 2016. godinu.

U kategoriji Hospitality, leisure, sport & tourism nalazi se 45 časopisa. Rangirano po Impact Factoru, prvih 5 mjesta zauzimaju: Tourism management, Journal of Travel Research, International journal of contemporary hospitality management, Annals of tourism research te Journal of sustainable tourism.

Ako pretražujemo po zemlj, Hrvatska ima 40 časopisa u JCR-u. Izdvajamo njih nekoliko te njihove Impact Factore:

Food Technology and Biotechnology IF 0.891, Ekonomska istraživanja IF 0.742, Promet – traffic & Transportation IF 0. 430, Zbornik radova Ekonomskog fakulteta u Rijeci IF 0.214 te Društvena istraživanja IF 0.204.

Evo i link na PDF sa stranica Clarivate Analytics-a u kojemu  je objašnjeno što  je JCR, kako se računa IF i čemu on služi:

Kako možete sami pregledavati JCR?

Preko stranica naše knjižnice, odete na Baze podataka te na popisu odaberete WOS Core Collection. Na vrhu sučelja odaberite Journal Citation Report.

Na sučelju odaberete kategoriju (ako želite pretraživati po tom kriteriju), npr. Economics. Ispod odaberete JCR year – 2016 te na dnu kliknete na Submit.

A evo i nekoliko uputa koje će vam pomoći prilikom pretraživanja JCR-a:

Radionica lipanj 2017.

Podsjećamo korisnike da će se u srijedu, 07. lipnja 2017., u 16.30 sati u računalnoj učionici (prizemlje FMTU) održati kratka radionica pretraživanja izvora informacija. Vidimo se!

ProQuest Ebook Central

Izdavač ProQuest je za Sveučilište u Rijeci otvorio probni pristup na platformu Ebook Central.

Pretraživanje sadržaja je slobodno, međutim za pohranu i ispis sadržaja potrebno je registrirati se na računalu unutar Fakulteta kako bi se platformu moglo koristiti i izvan institucije.

Probni pristup traje do 30. lipnja 2017., a pristupiti možete ovdje.

Na sučelju odaberite „Sign In“ (gore desno), potom kliknite na „Join Ebook Central“.

Kad se registrirate, sustav će vas prepoznati kao University of Rijeka – UniRi.

Prilikom pretraživanja mogu vam pomoći savjeti na sljedećim linkovima:

How-to video materijal

THM 23 (2017) 1

Objavljen je novi broj našeg časopisa Tourism and Hospitality Management.

Online first izdanje možete pogledati na Hrčku.

Radionica svibanj 2017.

Podsjećamo korisnike da će se u srijedu, 03. svibnja 2017., u 16.30 sati u računalnoj učionici (prizemlje FMTU) održati kratka radionica pretraživanja izvora informacija. Vidimo se!